استفاده از طراحی آبی و سفید در محیط منزلاستفاده از طراحی آبی و سفید در محیط منزل

استفاده از طراحی آبی و سفید در محیط منزل

طرح های آبی و سفید، یکی از ترکیبهای رنگی رایج بشمار می آیند. این دو رنگ همیشه شیک و دارای جلوه هستند و هیچوقت از مد نمی افتند.

کافیست به طراحی های سرامیکی آبی و سفید در دنیا نگاه کنید که سالها قبل در چین ابداع شده اما هنوز هم طرحهای جذابی هستند. در ادامه این مقاله چند نمونه از بکارگیری این ترکیب رنگی در بخشهای مختلف منزل تحلیل می شود.

اتاق خواب آبی و سفید با استفاده از الگوهای طرح دار

طرح آزما - دکوراسیون و طراحی آبی و سفید

در این اتاق خواب، از این ترکیب رنگی با استایل سنتی استفاده شده است: روتختی گلدار آبی و سفید، پرده راه راه، ترکیبی از بالش و کوسنهای رنگی روی تخت که دارای زمینه آبی و نقاط سفید هستند. البته اگر پارچه های خاکستری و سفید روی پاتختی که مطمئناً متناسب با طرح نیستند را نادیده بگیریم، بنظر می رسد نوارهای آبی روی پرده، جلوه بهتری از خود ارائه دهند.

اتاق خواب مدرن آبی و سفید

طرح آزما - دکوراسیون و طراحی آبی و سفید

نرم و ساکت. در این اتاق خواب مدرن و آرامش بخش، برای جذاب شدن فضا، بجای بکارگیری الگوهای طرحدار و بافت ها، بیشتر از فرم استفاده شده است. اما می توان بافتها و طرحهای اندکی را در پایین تخت روی موکت قهوه ای رنگ مشاهده کرد. در واقع وجود میزان کمی از بافت و طرح، خطوط سخت و مستقیم موجود در اتاق را تلطیف می کند. رنگ آبی روی دیوار آرامش بخش است و سفید بودن اثاثیه آنها را استوار و کارآمد نشان می دهد.

یک اتاق خواب آبی و سفید برای پسربچه ها

طرح آزما - دکوراسیون و طراحی آبی و سفید

بطور معمول، رنگ آبی غالبترین رنگ موجود در اتاق پسربچه هاست و معمولاً فاقد نوارهای رنگی است. در این اتاق خواب، دیوارها دارای خطوط افقی و نسبتاً پهن آبی و سفید هستند و تختخواب با رنگ آبی تیره که دارای سه نوار سفیدرنگ بسیار باریک در کنار هم است. بالش به رنگ سفید با خطوط آبی تیره است و دو کوسن دیگر هم ضمن همخوانی با رنگ دیوار، کمابیش از همین ترکیب رنگی برخوردارند. در این اتاق خواب از ترکیب رنگی آبی و سفید استفاده ظریف اما موثری شده است. استفاده از این ترکیب رنگی، اتاق خواب کودک را تمیز و مرتب نشان می دهد.

آشپزخانه آبی و سفید

طرح آزما - دکوراسیون و طراحی آبی و سفید

استفاده از ترکیب رنگی آبی و سفید در آشپزخانه ها زیاد دیده می شود، بخصوص وقتی که با رنگ طبیعی چوب در کفپوشها و بالای کابینتها همراه می شوند. این ترکیب رنگ، آشپزخانه را تمیز و مرتب نشان می دهد و باید با وسایل آشپزخانه سفید، استیل، سیاه یا قهوه ای تجهیز شود. نکته یزرگی که در این ترکیب رنگی برای آشپزخانه وجود دارد، این است که می توان از عناصر مدرنی با رنگهای متضاد هم در آن استفاده نمود، یا قوطیهای تک رنگ یا استیل یا شیشه ای را در آن قرار داد، بدون اینکه خللی در زیبایی فضا ایجاد کند.

دستشویی آبی و سفید طرح دار

طرح آزما - دکوراسیون و طراحی آبی و سفید

همانطور که در مورد آشپزخانه هم ذکر شد، شما می توانید فضای آبی و سفید را با اضافه کردن اشیاء مدرن هم پر کنید. در تصویر بالا، قسمت روشویی با کاشیهای جالبی بعنوان طرح پشتی تزئین شده است. این تزئینات جذابیت ایجاد می کند، تم خاصی را القا می کند، از پاشیده شدن قطرات به دیوار جلوگیری می کند و بعدها هم قابل تعویض و تغییر است.


طرح دیدگاه:


  • : sh.

    ثبت شده در تاریخ 1395/1/23 ساعت 20:56:31

    مطالبتون عالی ست


وبسایت طرح آزما
آیا می خواهید محل زندگی خود را بصورت مجازی چیدمان کنید؟