مقالات طرح آزما

انتخاب کفپوش آشپزخانه


انتخاب کفپوش آشپزخانه

انتخاب یک کفپوش مناسب برای آشپزخانه در شکیل بودن محیط و لذت بردن از فضای آشپزخانه، نقش بسیار موثری دارد. در فرایند انتخاب کفپوش برای یک آشپزخانه، معیارهای مختلفی باید مورد بررسی قرار گیرند که مهمترین آنها، ماندگاری، ترمیم پذیری و زیبایی کفپوش می باشند.

در این مطلب، طرح آزما، کفپوشهای گوناگون و قابل استفاده در آشپزخانه را از جهات مختلف مورد بررسی قرار می دهد.

ادامه مقاله...


واقعیت مجازی و کاربرد آن در دکوراسیون


واقعیت مجازی و کاربرد آن در دکوراسیون

تصور کنید پیش از طراحی دکور بصورت واقعی، بتوانید دکوراسیونی که در ذهن دارید را روی محیط پیاده کنید. سپس در این محیط طراحی شده قرار بگیرید و با نگاه به اطراف طرح خود را از زوایای مختلف ببینید.

شاید این امر در سالهای نه چندان دور تنها یک رویا بود اما امروز، واقعیت مجازی (VR) می تواند این کار را برای شما انجام دهد. شرکتهای بزرگی مثل گوگل، فیسبوک و سامسونگ که از پتانسیل بالای استفاده از این تکنولوژی در محصولات خود آگاهند، به ساخت تجهیزات و نرم افزارهای VR روی آورده اند. طرح آزما با افزودن امکان واقعیت مجازی به محیطهای 360 درجه خود، تجربه این نوع طراحی در محیط واقعی را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

ادامه مقاله...


اتاق نشیمن کوچک؛ ایده هایی برای استفاده بهینه از فضا


اتاق نشیمن کوچک؛ ایده هایی برای استفاده بهینه از فضا

وقتی در اتاق نشیمن برای نشان دادن تمام ذوق و سلیقه طراحی خود، فضای کافی در اختیار ندارید و نمی توانید با استفاده از عناصر معمول، دکوری در خور خانه خود آماده کنید زمان آن است که به فکر ایده های خلاقانه در فضاهای کوچک باشید.

این مقاله، که به درخواست یکی از مخاطبان وبسایت طرح آزما گردآوری شده است، شما را با تکنیک هایی آشنا می کند که با بکاربستن آنها می توانید فضای اتاق نشیمن خود را بزرگتر جلوه دهید و روشهایی را به شما معرفی می کند تا بتوانید بهترین طرح را برای اتاق نشیمن کوچک خود انتخاب کنید.

ادامه مقاله...


طرحهای مدرن در اتاق نشیمن


طرحهای مدرن در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مهم ترین اتاق یک خانه است. این اتاق تنها محلی برای آسایش و پذیرایی از میهمانها نیست، بلکه به عنوان ویترین یک خانه و مرکز ثقل آن به شمار می رود.

این مطلب تصویری سعی دارد که با به نمایش گذاشتن تصاویری از طراحیهای مدرن برای اتاق نشیمن، به رشد ایده ها و ابتکارات طراحان در این زمینه کمک کند.

ادامه مقاله...


انتخاب دیوارپوش برای آشپزخانه


انتخاب دیوارپوش برای آشپزخانه

در محیط آشپزخانه، طراحی دیوارپوش موقعیت خوبی را برای بروز خلاقیت در اختیار طراحان داخلی قرار می دهد. فرصتی برای بازی با رنگ ها، بافت ها و الگوها که اگر با عناصر دیگری که در آشپزخانه قرار می گیرند دارای تناسب باشد، خالق نمای فوق العاده ای خواهد بود.

در این مقاله، طرح آزما شش راهکار را به شما معرفی می کند که با دنبال کردن آنها بتوانید بهترین نوع دیوارپوش را برای آشپزخانه خود تعبیه کنید.

ادامه مقاله...


خانه ای لوکس در جنگل!


خانه ای لوکس در جنگل!

این خانه که در شهر مکزیکوسیتی، پایتخت کشور مکزیک بنا شده، با عنوان "خانه ای در جنگل" (La Casa en el Bosque) معروف شده است. این خانه زیبا از دو ساختمان اصلی تشکیل شده که دارای دیوارها و کف شیشه ای بوده و از طریق یک پل فلزی به هم متصل می شوند.

در این مطلب، بخشهای مختلف این خانه لوکس و کلیاتی از اجزای سازنده آن بصورت تصویری معرفی خواهند شد.

ادامه مقاله...


شیوه های رایج عکاسی در سال 2016


شیوه های رایج عکاسی در سال 2016

عکاسی نوع پویایی از هنر است که همواره در حال تغییر و پیشرفت است و سوژه ها و تکنیکهایی که روزی مورد پسند همه هستند، ممکن است در زمان دیگری جذابیت کافی را نداشته باشند.

با دستیابی به ابزارهای قویتر، دوربینهای بهتر و ارزان تر، ظهور نرم افزارهای قدرتمند ویرایش تصویر و ضرورت انتشار تصاویر در محیط وب، اکنون شیوه های خاصی از عکاسی، گوی سبقت را از دیگر روشهای رایج ربوده اند.

ادامه مقاله...


نقاشی نور (Light Painting)


نقاشی نور (Light Painting)

نقاشی نور، یک تکنیک عکاسی ساده برای عکاسی در شب و در فضاهای تاریک است که با آن می توان عکسهای جالبی گرفت.

بجای آنکه ساعتها به دنبال پیدا کردن شرایط نوری مناسب برای عکاسی باشید، با بکارگیری تکنیک نقاشی نور تقریبا در هر مکانی می توانید عکسهای جذاب و متمایز بگیرید.

ادامه مقاله...


عکاسی پرتره بصورت پانوراما


عکاسی پرتره بصورت پانوراما

"پرتره پانوراما" (Panoramic Portrait) نوعی تکنیک عکاسی پرتره است که در آن برای تولید یک عکس پرتره متمایز و دیدنی، از ترکیب چند عکس جزئی تر استفاده می شود.

وقتی که کلمه پانوراما را می شنویم، همه به عکسهایی فکر می کنند که طول زیادی دارند و بطور ویژه برای نمایش محیط اطراف گرفته شده اند.
این تصور غلطی نیست. اما به غیر از به تصویر کشیدن محیط و مناظر اطراف، عکاسی پانوراما می تواند کاربرد دیگری هم داشته باشد.

ادامه مقاله...


پنج اشتباه رایج در انتخاب رنگ اتاقها


پنج اشتباه رایج در انتخاب رنگ اتاقها

رنگ، یکی از عوامل تعیین کننده در طراحیست و استفاده از رنگ نامناسب در طراحی داخلی ساختمان باعث از دست رفتن قدرت طراح در بروز ایده های خود و در نهایت ناکارآمدی طراحی می شود.

در مصاحبه جالبی که نشریه هافینگتون پست با خانم Tobi Fairly، برنده جوایز مختلف طراحی و متخصص در زمینه رنگها، انجام داده است، وی درباره خطاهای رایجی که افراد در انتخاب رنگهای داخل ساختمان انجام می دهند توضیح داده و راهکارهای مناسبی ارائه نموده است.

ادامه مقاله...


عکاسی پانوراما؛ تحلیل یک عکس پانوراما از لندن


عکاسی پانوراما؛ تحلیل یک عکس پانوراما از لندن

وقتی قصد دارید عکس پانوراما بگیرید، عوامل متعددی را باید مورد توجه قرار دهید که همه آنها دارای اهمیت هستند.

در این مقاله، طرح آزما روند ساخت یک تصویر پانوراما را در قالب بیان تجارب عکاسی بنام "استوارت مارسدن" که عکس پانورامای فوق العاده ای از شهر لندن تهیه کرده است، مورد بررسی قرار می دهد.

ادامه مقاله...


عکسهایی با موضوع پنجره

0 دیدگاه    1395/2/5    2545 بازدید

عکسهایی با موضوع پنجره

پنجره ها در مقابل سرما و گرما از شما محافظت می کنند، قطرات باران را به بیرون خانه و نور خورشید را به داخل هدایت می کنند. پنجره ها به شما اجازه دیدن اطراف را می دهند و وقتی از داخل به بیرون یا از بیرون به داخل نگاه می کنید، پاسخگوی نیاز شما به کنجکاویهایتان هستند.

پنجره ها شفاف هستند، نگاهی کلی به شما می دهند و راوی داستانهای مختلف از اندوه، شادی، تنهایی، ابتکار، ... ساکنین هستند. پنجره ها بسیارند و هر پنجره ای نمایی متفاوت دارد. طرح آزما شما را به تماشای تصاویری زیبا با موضوع پنجره دعوت می کند.

ادامه مقاله...


مفهوم ISO در عکاسی


مفهوم ISO در عکاسی

عکاسی دیجیتال دارای سه رکن اصلی است: سرعت شاتر، دیافراگم و حساسیت. با کنترل سرعت شاتر و دیافراگم، می توان تنظیم کرد که چقدر نور باید وارد دوربین شود. اما تعیین کردن اینکه عکاسی ما به چه میزان نوری نیاز دارد، به حساسیت مربوط می شود.

ایزوی دوربین با تنظیم حساسیت سروکار دارد. از آنجا که هر عکاس حرفه ای باید در مورد ISO اطلاعات و شناخت کافی داشته باشد، طرح آزما در این مقاله به تشریح مقدماتی ISO و کاربرد آن در عکاسی پرداخته است.

ادامه مقاله...


راه اندازی یک استودیوی عکاسی در خانه


راه اندازی یک استودیوی عکاسی در خانه

اگر توان جلب مشتری برای کار عکاسی خود را داشته باشید، راه اندازی یک استودیوی خانگی، می تواند ایده اقتصادی خوبی باشد. اما پیش از اینکه درهای خانه خود را به روی مشتریان باز کنید، باید مطمئن باشید که تجهیزات و امکاناتی دارید که با استفاده از آنها می توانید عکسهای حرفه ای بگیرید.

در این مقاله، طرح آزما نکاتی را به شما یادآوری می کند که با بکارگیری آنها قادر خواهید بود بهترین بهره برداری را ازآتلیه یا استودیوی خانگی خود به عمل آورید.

ادامه مقاله...


استفاده از طراحی آبی و سفید در محیط منزل


استفاده از طراحی آبی و سفید در محیط منزل

طرح های آبی و سفید، یکی از ترکیبهای رنگی رایج بشمار می آیند. این دو رنگ همیشه شیک و دارای جلوه هستند و هیچوقت از مد نمی افتند.

کافیست به طراحی های سرامیکی آبی و سفید در دنیا نگاه کنید که سالها قبل در چین ابداع شده اما هنوز هم طرحهای جذابی هستند. در ادامه این مقاله چند نمونه از بکارگیری این ترکیب رنگی در بخشهای مختلف منزل تحلیل می شود.

ادامه مقاله...


پنجمین همایش ملی معماری داخلی و دکوراسیون


پنجمین همایش ملی معماری داخلی و دکوراسیون

این همایش در تاریخ 9 اردیبهشت 95 در اصفهان برگزار می شود.

اهداف همایش، بنابر اعلام سایت رسمی این کنفرانس، شامل ایجاد بستری برای پژوهش پیرامون طراحی داخلی، تبیین جایگاه حرفه ای معماری داخلی در جامعه، زمینه سازی تدوین و ارتقاء سطح آموزش های علمی و مهارتی معماری داخلی، ایجاد ارتباطات میان رشته ای لازم برای قوام یافتن حرفه معماری داخلی، شناخت وضعیت موجود و پیش بینی آینده فرآوری حرفه، معرفی فنون و دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماری داخلی و دکوراسیون می باشد.

ادامه مقاله...


10 نکته مهم برای عکاسی از کودک

0 دیدگاه    1395/1/19    2841 بازدید

10 نکته مهم برای عکاسی از کودک

همه ما عکسهای زیادی از کودکان خود می گیریم، اما وقتی کودک حاضر نیست یک جا بنشیند، لبخند بزند یا لبخندی مصنوعی بر چهره می آورد کار عکاسی بسیار سخت می شود.

وقتی که می خواهید کودک را به سمت مکان عکاسی هدایت کنید، از آنها میخواهید ژست خاصی بگیرند یا حرکتی انجام دهند که در حالت عادی نمی کنند، رفتارهای عجیبی از خود نشان می دهند.

ادامه مقاله...


چگونه از یک رئیس جمهور عکس بگیریم؟


چگونه از یک رئیس جمهور عکس بگیریم؟

عکاس رئیس جمهور یک وظیفه دائمی بر عهده دارد: باید طوری عکس بگیرد که رئیس جمهور در تصویر خوب بیافتد!

پیتر سوزا، عکاس رسمی کاخ سفید، تقریباً در تمام 24 ساعت شبانه روز به رئیس جمهور دسترسی دارد. اما امکانی که در اختیار اوست، چیزی بیش از دسترسی شبانه روزیست.

ادامه مقاله...


تکنیکهایی برای بهبود کیفی عکاسی در محیطهای صنعتی


تکنیکهایی برای بهبود کیفی عکاسی در محیطهای صنعتی

زمانی که تصویربرداری از اشیاء بزرگ که به سختی در فریم دوربین جا می شوند مطرح باشد، عکاسی صنعتی کاری چالش برانگیز است.

در حالت کلی چیزی که از این نوع تصویربرداری صنعتی در ذهن تداعی می شود، تصویربرداری از ماشین آلات، محصولات، کارگران، تجهیزات و بخشهای مختلف یک شرکت یا کارخانه است. موضوع تصاویر چندان خیره کننده و جذاب نیست و همین امر دشواری کار را در دید عکاس دوچندان می کند. با این وجود، این وظیفه عکاس است که تصاویری را به مخاطب عرضه کند که تا حد ممکن فریبنده و رغبت انگیز بوده و برای وی حاوی پیام و جذابیت ویژه ای باشند.

ادامه مقاله...


وبسایت طرح آزما
آیا می خواهید محل زندگی خود را بصورت مجازی چیدمان کنید؟

تبلیغات

 • دکوسگال
  881 بازدید

  دکوسگال

  معماری و دکوراسیون داخلی

 • شبکه فروش Oubo Design
  297 بازدید

  شبکه فروش Oubo Design

  عرضه کننده انواع اقلام دکوراسیون: کفپوش، دیوارکوب، کاغذ دیواری، پارکت، فوم، ...

 • آپادانا
  816 بازدید

  آپادانا

  مبلمان اتاق کودک و نوجوان

 • بیان فر
  267 بازدید

  بیان فر

  دوره های آموزش عکاسی حرفه ای

 • سرزمین سبز تهران
  364 بازدید

  سرزمین سبز تهران

  پارکت، کاغذ دیواری، دیوارپوش